top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תBIET EKSTIEN

ניוזלטר מרץ 2022

אנחנו שמחים לבשר שהיוזמה הראשונה שהוצגה ביריד היוזמות יצאה לדרך. כיתה ט'2 יזמה ספר המלצות על אתרים ומקומות מעניינים בארץ על סמך החוויות והזיכרונות שלהם.ן מטיולים. בכתיבת הספר השתתפו תלמידים.ות, המשפחות וחברי צוות.

דווקא בתקופה זו ניתנת לנו הזדמנות פז לטייל עם תרמיל ומקל בארץ ישראל.

הספר הופק כספר דגיטלי הודות לעזרתו של ציון באסה אחראי תחום דיגיטל בבית אקשטיין. הכנסו לקישור https://bit.ly/3ub3q75

דפדפו בספר וצאו לטייל.שבוע החינוך היה שבוע גדוש באירועים, שבוע שבו צוינו בנוסף : שבוע החינוך הגופני ושבוע המעשים הטובים.

במהלך השבוע התקיימו אירועים מגוונים. תלמידים.ות יצאו לרחבי העיר לברך ולשוחח עם התושבים.

תלמידי.ות השכבה הצעירה השתתפו בסדנה למוכנות עצמית בהנחיית ״עמותת יסוד״

אירוע מיוחד שנערך במסגרת שבוע החינוך היה ערב אסטרטגיות נערך בבית ספר "יובלים". זהו ערב שבו הציגו מוסדות החינוך באור יהודה יוזמות ותוכניות בית ספריות. הדוכן שלנו עורר התעניינות רבה והוצגו מגוון יוזמות כגון: צילום , מדפסת תלת מימד וקיימות. צוות ותלמידים מבית הספר הסבירו וענו על שאלות.


צוות בית הספר בדוכן ערב אסטרטגיותאות הפעיל המצטיין- שני קימלמן, תלמידת בית הספר נבחרה לפעילה מצטיינת במחוז תל אביב.

שני שלנו היא בעלת מוטיבציה גבוהה בעלת רוח התנדבות , מנהיגה אמיתית וגאווה גדולה לבית הספר.

בטקס שהתקיים החודש הוענקו תעודות לתלמידים מצטיינים במעורבות חברתית ובתרומה לקהילה שנבחרו מבין מאות המלצות מכל רשויות המחוז, בזכות מחויבות התנדבותית ועשייה יוצאת דופן לטובת הנוער והקהילה.

אנו שמחים וגאים לראות את הרצון הטוב בהתנדבויות ובפעילויות.


שבוע פורים- הימים שלפני החג היו ימים של חגיגה. כל יום סבב סביב נושא אחר. יום סובב עולם - כל שכבה הציגה את המדינה בה בחרה ביריד טעימות שקיימנו. חגיגה בג'ונגל- יום צבעוני ולסיום חגיגה בקרקס- מופע לוליינים ומשחקי קרקס.

ו... לא שכחנו את מנהג משלוח המנות, תלמידי בית הספר שלנו ממשיכים במסורת וארגנו משלוח מנות לפלוגת "עורב" צנחנים.טיולים ומסעות- בין כל האירועים הצלחנו לקיים החודש טיולים ומסעות.

חטיבת הביניים טיילה יומיים בנגב, בשדה בוקר בקברו של בן גוריון וצעדו בנחל חווארים, נחל ארדון ובחוות האלפקות. מזג האויר הקר לא עצר אותנו ותודה לועד ההורים דאג לכל שכבה לסווצ׳רים ,ממש קולקציה מדברית.מתחברים- המסע של שכבת י"א, מסע משותף עם תיכון ״יובלים״ מאור יהודה

מסע של ארבעה ימים, בין אתרים, מסלולים שונים ובין מעגלי זהות. מטרת המסע הוא להתחבר לעצמנו, לסביבה ולמדינה שלנו.

המסע התחיל באזור הדרום במסלולים של נחל צרור, עין עובדת, נחל חווארים, אנדרטת ה״חץ השחור״, מרחבי הנגב הצפוני והסתיים בירושלים, בהר הרצל והכותל.

אין ספק שזו הייתה חוויה מדהימה של חיבור, התמודדות והתבגרות. תודה גדולה לכל מי שהצטרף/ה וליווה.

אנו גאים לחדש את מסורת המסעות עם בי"ס יובלים.


מסע שואה ותקומה - ממשבר לצמיחה

מאז שבוטלו המסעות לפולין בגלל נגיף הקורונה קיווינו שיהיה משהו במקום, כשנפתחה אפשרות לקיום מסע שורשים חלופיים בארץ היה לנו ברור שאנו מצטרפים. כיתות י״ב שלנו יצאו למסע מיוחד ״שואה ותקומה - ממשבר לצמיחה",

המסע הקצר התחיל בלטרון בסיפור המלחמה האישית והלאומית של העולים הטריים שורדי השואה להקמת המדינה. המשכנו ליער הקדושים לזכרם של 6 מיליון הנספים. סיימנו בחוף שפיים שם למדנו על מאבקם העיקש של השורדים לעלות לארץ ישראל בהעפלה הבלתי ליגלית ובפגישהמרגשת עם לידיה שורדת השואה.


ימים מיוחדים - במסגרת כישורי חיים קיימנו יום בריאות והיגיינה. קיימנו תחנות של פעילויות בנושאים שונים: צמחי מרפא, היגיינת הפה, העור, השיער, היגיינה אישית וסביבתית.

עינת ששון וחני בן חמו, דיאטניות מהמחלקה המדעית באלטמן העבירו לתלמידי התיכון הרצאה בנושא פרוביוטיקבסיום. בסיום הפעילות קיבלו התלמידים מארז טיפוח מפנק שנתרם על ידי חברות "אלטמן", "מדילינק" למארז תרמו גם סופר פארם וחברת שוסטוביץ.את יום האישה חגגנו במפגש צוות. פתחנו בהתכנסות בחדר המורים שקושט ועוצב לכבוד האירוע

המשכנו למפגש מרתק עם טל ברקאי מהנדסת באינטל שחשפה אותנו לעולמן של נשים בעולם גברי ועל ההחלטה שלה להקים קבוצה להעצמה נשית במקום עבודתה.

זוהי גם הזדמנות להודות לנשות הוועד שלנו: מזי, לימור, רויטל, כוכי, וחגית שתמיד הופכות כל אירוע לחגיגה אמיתית. הפעם הן הפתיעו אותנו בשי תרומת חברת וריפק. תודה לכם חברת וריפק.


.

״רוח כדים״

אנו ממשיכים במלא המרץ עם מיזם עירוני חדש, במסגרת תכנית אסטרטגית לחדשנות בחינוך - "מקום וזהות".

במסגרתו יעוצבו מיצגים סביבתיים ע"י ילדי ותלמידי העיר כחלק מחיזוק ערך השייכות לעיר ולמורשתה.

נציגים משכבות ח', ט' וי' לקחת חלקו חלק ביצרת הכדים.״בואו נשנה ביחד״, הסרט של מגמת תקשורת חזותית, התקבל לפסטיבל ״אור הזהב״, פסטיבל הקולנוע הארצי לסרטי צעירים ונוער שהתקיים באור יהודה. במסגרת הפסטיבל השתתפנו יחד עם בני נוער מבתי ספר מרחבי הארץ בסדנאות והרצאות וצפינו בסרטי נוער שהתקבלו לפסטיבל.

קישור לטריילר https://fb.watch/c4QCNsKZ50/

67 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page